Skip to Content

Blog používateľa viktor

RK a pôstne obdobie 2015

Milí priatelia,

máme znovu pôstne obdobie predo dvermi. Polpolcová streda je o týždeň 18.2.2015, kedy začína pôstne obdobie, a vychádza to celkom pekne, pretože na druhý deň, vo štvrtok je mesiac v nove. Zároveň slnko vstupuje do znamenia rýb. Dúfam, že nám stránka bude fungovať a noví záujemcovia sa budú môcť prihlásiť a pridávať svoje komentáre.

Ak by bol problém, napíšte mi na mail viktor.kisan@gmail.com, upovedomím potom administrátora stránok, pána Pavlíka na prípadné problémy s prihlasovaním a podobne.

Popolcová streda - pôstiť sa treba

Každý rok v pôstnom období sme sa mnohí pustili do ryžovej kúry. Prinieslo nám to nové skúsenosti a zážitky, poznanie seba, svojich limitov a vnútorných prekážok. Kto nepodľahol negatívnym tendenciám mysle a vydržal sledovať túto očistnú kúru určite neľutoval. Všetko potrebné sa dozvieme v podrobnom návode a stovkách komentárov počas mnohých rokov, ktoré sa nachádzajú za návodom.

Glutamáty

Prvé správy o škodlivosti glutamátov, zvyrazňovačov chuti sa začali objavovať  so zaznamenaním tzv. syndrómu čínskej reštaurácie. Išlo o zdravotné ťažkosti ako sčervenanie, návaly tepla, tlak v hlave, bolesti na hrudi, bolesti žalúdka, hnačky.

Aký je správny spôsob jedenia ovocia?

Znamená to nejesť ovocie po jedle!

Ovocie by sa malo jesť na prázdny žalúdok.

Ak tak jete ovocie, bude to hrať hlavnú rolu pri detoxikácii, dodávajúcu vám veľkú dávku energie na chudnutie a iné životné aktivity. Ovocie je veľmi dôležité jedlo.

Povedzme že zjete dva krajce chleba a potom plátok ovocia. Ovocie je pripravené ísť rovno cez žalúdok do čreva, ale je mu v tom zabránené.

Zázračný nápoj z cvikly, mrkvy a jabĺk

Tento zázračný nápoj existoval již před mnoha lety, kdysi ho přírodní léčitelé v Číně doporučovali nemocným. Jistý pan Seto dokázal, že nápoj funguje tím, že se sám vyléčil ze své nemoci, z rakoviny plic. Pan Seto tvrdí, že nápoj mu doporučoval jeden slavný čínský herbolog. Pil ho tři měsíce a jeho zdraví se obdivuhodně zlepšilo, proto se rozhodl tento zázrak zdravé výživy zveřejnit.

Bobkový list na očistu

OČISTA OD SOLI Pomocou bobkového listu

„Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnosť rozpúšťať a drobiť. Rozpúšta kameň a pomáha pri všetkých nemociach močového mechúra. Pomáhá pri trombóze pečene a rozpúšta zatvrdliny sleziny“. Rozháňa odtoky. Pre najrôznejšie jedy pôsobí ako protijed. Pomáhá pri bolestiach v kostiach, krížoch a pri bolestiach sedacieho nervu.

List od Gerda

6.10.2012 sa v Ryžovej kúre objavil komentár s otázkou anonyma:

Nezhubny nador na pankrease

Dobry den, chcem sa opytat ci sa da vyliecit RK an nezh nador pankreasu bez nutnosti operacie. Dakujem

Koloidné striebro a borelióza

Borelióza je chronické bakteriálne ochorenie prenášané okrem iného aj kliešťom. Na základe infekcie pôvodcu rôznych druhov borélie.

Helicobacter pylori a koloidné striebro

Heicibactetr pylori je dosť častý zdravotný problém postihujúci žalúdok a dvanástorník. Jedná sa o špirálovitú baktériu, ktorá sa usídli na sliznici žalúdku a spôsobuje zápaly, čo môže viesť až k žalúdočným vredom a rakovine žalúdka. Mnohí pacienti vybrali odporúčanú trojkombináciu antibiotík, no častokrát sa k nejakému významnejšiemu výsledku nedopracovali, a stále pociťujú určitý diskomfort.

Nový generátor koloidného striebra

Na česko - slovenskom trhu sa objavil nový prístroj na výrobu koloidného striebra SilverMEDIC.

Jedná sa o výsledok dlhoročnej, namáhavej práce nadšencov - výskumníkov z Moravy, so spoluprácou klinického lekára a zubára.

Prístroj je riadený mikroprocesorom za pomoci zložitého programu a pri výrobe a jej zahájení zohľadňuje stovky súvzťažností. Dokonca ráta aj s vlastnou rezonanciou vody, aby ju neznásilňoval, ale s ňou pri výrobe, čo najkvalitnejšieho koloidného striebra, spolupracoval.

Bio pekáreň

 v Dunajskej Lužnej je malá pekáreň s vlastným kamenným mlynom, zameraná na ručnú výrobu zo surovín vyprodukovaných v ekologickom poľnohospodárstve.

Špecializujeme sa na tradičnú výrobu kváskových celozrnných chlebov z obilnín všeobecne známych, ale aj prastarých, ako sú špalda a kamut.

Neotame "E 961" - namiesto Aspartamu

Kontroverzne známa americká firma Monsanto, ktorá sa snaží agresívne ovládnuť svetovú produkciu potravín pomocou zavádzania jej geneticky manipulovaných semien, vyrobila novú chemikáliu Neotame ako sladidlo, miesto Aspartamu, s rovnakými neurotixickými vlastnosťami. FDA, americká Agentúra pre kontrolu potravín a liekov, jej to bez problémov schválila s tým, že to nemusí byť dokonca ani udávané na potravinových výrobkoch a čo je zarážajúce, ani nie na organických, teda bio potravinách! Ale my sa netešme, Neotame v Európe tiež už schválila EFSA (European Food Safety Agency, európska agentúra pre bezpečnosť potravín) a pridelila mu číslo E 961.

Voda, osud sveta

Inšpirujúci a prekvapujúci ruský dokument "Voda" o málo známych a mnohých ešte neznámych stránkach vody. Vedci hovoria, že vlastne o vode stále nevedia takmer nič a pristupujú k nej s pokorou. Od vody závisí náš život nielen z čisto materialistického hľadiska. Voda má pamäť a reaguje na hudbu, naše emócie, myšlienky a slová a tak nás môže ovplyvňovať nečakaným spôsobom ako pozitívnym, tak aj negatívnym. Je to asi silný impulz pre tých, ktorí sa na svet dívajú len materialistickými okuliarmi.

Koloidné striebro a choroby

Koloidné striebro - krátka informácia

Koloidné striebro je najsilnejšie prírodné antibiotikum, proti ktorému si patogénny nedokážu vytvoriť imunitu, na rozdiel od antibiotík vyrobených na báze substancií vylučovaných hubami a baktériami ako sú: penicilíny, aminoglykosidy, cefalosporíny, makrolidné antibiotiká, tetracyklíny a sulfonamidy. Tieto majú naviac aj nepríjemné vedľajšie účinky, teda rôzne poškodzujú organizmus. KS pôsobí nielen na baktérie, ale aj na vírusy, plesne a kvasinky.

Deti a obilná vláknina

Existujú obavy, že deti mávajú problémy s obilnou vlákninou. Z toho dôvodu sa používa „ostrej" vlákniny, ktorú obsahuje pšenica, raž, špalda a jačmeň opatrne a menej. Ovos má „mäkkú" vlákninu, tá je v poriadku.

Správna kombinácia bielkovín rastlinnej stravy

Vegetariánstvo sa stáva stále populárnejšie, či už kvôli rizikám vyplývajúcich z požívania mäsa alebo pre to, že pre mnohých je mäso ťažko stráviteľné alebo odporné. Niektorým je proti mysli, že ba jedli zvieratá, iní sú alergickí na niektoré druhy mäsa. Ďalší sa dávajú na vegetariánstvo, keď sa dozvedeli, že by mohlo vyliečiť ich rôzne choroby. No najzávažnejšie je však to, že mäso je v súčasnosti doslova presiaknuté syntetickými hormónmi, antibiotikami, upokojujúcimi prostriedkami a zvyškami pesticídov, ktorými sú dnešné jatočné zvieratá kŕmené, nehovoriac o mikrobiálnej kontaminácii, ako je salmonela, trichina a stafylokok.

Azuki fazuľky

Slovo „azuki“ japonsky znamená „malé fazuľky“. Drobné, sýto červené azuki fazuľky pomáhajú pri posilňovaní ľadvín. Sú dobré tiež na reguláciu a normalizáciu črevnej peristaltiky. Je to snáď jediný druh fazule, ktorý je tiež vhodný na naklíčovanie.

Prax ryžovej kúry od popolcovej stredy r. 2009.

Opäť tu máme vhodné obdobie na to, aby sme niečo urobili pre očistu svojho tela a ducha. Toto pôstne obdobie, ktoré od nepamäti bolo určené na celkové ozdravenie, povznesenie a naštartovanie človeka do nadchádzajúceho celého roku, začína teraz 25. februára, kedy je popolcová streda. Mesiac máme práve v nove, čo tento deň ešte zvýrazňuje a robí ho ešte priaznivejším na zahájenie nejakého pôstu.
Preto, ak by sa niekto rozhodol pridať sa k nám, čo sa chceme vyčistiť ozdraviť a vyrovnať pomocou ryžovej kúry, ako viackrát v predošlých rokoch, budú vítaní a nájdu tu vhodnú podporu prípadne radu.

Syndikovať obsah