Skip to Content

Blog používateľa Urfus

Vitamínové šťavy a džúsy

Ovocné a zeleninové džúsy a šťavy nie sú na Slovensku ničím novým - poznáme ich všetci dobre z reklamy z médií. V obchodoch ich existuje také kvantum, že si z nich poriadne ani nevieme vybrať. Sú naozaj zdravé a mali by sme ich piť? Čítajte a dozviete sa viac.

V povedomí ľudí existuje všeobecne názor, že pitie vitamínových džúsov z ovocia a zeleniny z obchodu je pre ľudské zdravie prospešné. Kým sa dopracujeme k záveru, že čo je na tom pravda, na úvod si dovolím krátke odbočenie.

Vitamíny z ovocia a zeleniny

Ak ste sa na základe predchádzajúceho článku rozhodli dať tabletkovým vitamínom zbohom, blahoželám vám k vášmu rozhodnutiu. Pravdepodobne ste sa súčasne rozhodli, že si vitamíny budete dopĺňať prirodzenejšou formou, a to prostredníctvom vhodne zvolenej stravy.

Vitamíny

Hovorí sa o nich na každom kroku. Keď ochorieme, lekári nám odporúčajú zájsť si do lekárne a kúpiť si ich. Keď sme zdraví, bombardujú nás informáciami o nich v médiách. Pomaly už všetko čo sa objaví v reklame ich obsahuje. Sú skutočne pre nás aj prínosné alebo je to celé len nafúknutá bublina?

Ak by sme mali vitamíny veľmi zjednodušene charakterizovať, tak by sme mohli povedať, že sú to látky, ktoré ľudské telo denne potrebuje, no nevie si ich samo vyrobiť a musí ich príjimať z iných zdrojov.

Syndikovať obsah