Skip to Content

začiatok RK

Kedy začínate tento rok predvianočnú RK? Keď tak pozerám do kalendára, tak 3. alebo 10.11. by bolo najlepšie podľa lunárnych fáz. Vlastne je to len taká otázka do fóra, aby som nemala pocit, že začínam sama :-) Má niekto naplánovanú kúru?

Komentáre

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Končím 6. deň prvej fázy

Po roku som sa opäť vrátila k ryžovej kúre. Zatiaľ je to bez akýchkoľvek problémov. Mám otázku Viktor. Je rozumné predĺžiť si prvú fázu? Cítim, ako mi ryža robí dobre a tak premýšľam aj o tejto alternatíve.

RE: predĺženie I. fázy RK

Ahoj Rusalka, pokiaľ sa človek pred tým celkom rozumne stravoval a nebol podvyživený a cíti sa dobre, tak áno.

Ako sa píše v návode, poznal som jedného mladého z Rakúska, ktorý si predĺžil prvú fázu na 30 dní a je zaujímavé, že pri tom behával, toľko mal vitality a zbavil sa lupienky a narástli mu pekné, husté vlasy.

Teraz sa už dlhšiu dobu, aj s manželkou, venuje Falun Gong.

Prdĺženie I. fázy RK

Vďaka za odpoveď Viktor. Mám ôsmy deň a hoci sa cítim dobre,  dnes konečne, akoby sa začali intenzívnejšie vylučovať z tela nánosy. Pri cvičení som sa dnes ráno veľmi zapotila a pot mal mimoriadne slanú a horkú chuť. Veľmi silná koncentrácia. Myslela som, že po skoro ôsmych dňoch nesolenia tej soli v tele už nemám veľa. Dosť ma to prekvapilo. Po iné roky som také niečo nezažila. Koľko toho ešte musí tam kdesi vo vnútri byť.  
Zajtra porozmýšľam ako ďalej. Či pridám zeleninu, alebo zotrvám ešte aspoň 5 dní na ryži. Robí mi mimoriadne dobre. A zaujímavé je, že tento rok nemám na nič iné chuť. Neláka ma nič z toho, čo mám rada, a čomu zvyčajne neviem odolať.
Pekný deň :)
 

Predvianočná RK

Zajtra je teda spln a kto by mal záujem je to vhodný a posledný termin na začatie RK pred Vianocami. Nahovorili ste ma a tak sa pridávam aj ja.
Rusalka, dúfam, že sa Ti darí dobre a zvládaš RK. Očista trvá niekedy hodne dlho. Napr. pri 42 dňovej hladovke a pravidelnom rannom klystíre až do konca vychádzajú z človeka stále spústy nečistôt.
A RK vo všetkých svojich fázach človeka očisťuje.
Viktor

Predĺženie kúry a predvianočná RK

Ahoj Viktor, tak s ryžovou kúrou sa mi tento rok darí mimoriadne dobre. Prvú fázu som o 4 dni predĺžila, teraz jem ryžu, do ktorej si pridávam cesnak a trocha zeleniny. Dávam si aj štipku soli. Zajtra by som sa chcela pridať k predvianočnej kúre a vrátiť sa opäť k prvej fáze. Cítim, že mi ryža robí dobre ako už dávno nie. Nerobí mi problém kúru dodržiavať. Nemám žiadne vedľajšie chute. V prípade, že by som to už plných deväť dní z nejakého dôvodu nezvládla, prejdem na druhú fázu a budem pokračovať ďalej s vami..
Držím všetkým predvianočným absolventom ryžovej kúry pohodu a radosť z očisty :)

Omeškanie o jeden deň

Tak to sme radi, že sa Ti darí. Kto už v minulosti robil RK, je to obyčajne všetko ľahšie - menej ubúda na váhe a ľahšie znáša celú kúru. No Ty si sa do nej úplne zamilovala!
Ja som začal o jeden deň neskôr, až dnes, pretože som mal ešte veľa rôzneho zdravého jedla, ktoré som nechcel vyhodiť. Ale tiež sa teším, pretože sa mi za to telo odmení a zmiznú rôzne zdravotné problémy ako kožné alergie a dajú sa do poriadku v prvom rade dôležité orgány trávenia a v náväznosti na to všetko ostatné, vrátane psychiky.
Viem že boli nejaké problémy s registráciou na stránku eutrofie, pre nových, ktorí nemajú ešte heslo k prístupu.
Ak stále máte problémy, môžete napísať administrátorovi stránky: jan.pavlik@gmail.com
Viktor
 

Ako sa darí Viktor?

Tak som sa pridala a pokračujem s predvianočnou kúrou. Zatiaľ som mimoriadne spokojná. Dnes som nabehla opäť na II. fázu, tú budem dodržiavať už až do konca s vami (neviem, koľkí sa ešte tento rok pridali) a s vami prejdem aj do ďalších fáz.
Veľmi mi pomáha cesnak, ktorý varím spolu s ryžou. A kurkuma. Nepociťujem stále žiadne negatívne účinky takto predĺženej kúry. Mám dostatok energie, pravidelene cvičím a cítim sa dobre. Včera som pociťovala večer chlad, ale to mohlo byť aj tým príchodom zimy. Držím všetkým palce!

Bez obáv

Darí sa dobre, Rusalka, teší nás Tvoja trpezlivosť a vytrvalosť. Tiež nemám žiadne ťažkosti, jedine som trochu zimomrivejší.
Chcel by som povzbudiť tých, ktorí nezachytili kúru, alebo porušili, či prerušili, že cenný je každý deň, keď si dajú varenú celozrnnú ryžu alebo inú obilninu, ako pšeno, či pohánku, ale aj špaldu a k tomu trebárs zeleninu a nejakú strukovinu. Je to odľahčenie, prečistenie čreva, zlepšenie vylučovania a priblíženie sa stavu rovnováhy.
Takže bez obáv, aj keď to nebude 100% a košér. Pripravíte sa tak na Vianoce, aby vám hojné jedlo nebodaj neublížilo. O svoje zdravie treba denno denne bojovať aj takýmto spôsobom.
Viktor

Idem s Vami

Idem s Vami do RK, ja si ale predĺžim 1. fázu, začínam už dnes, včera som mala hladovku a následne sa pripojím ku Vám. Mám zdravotné problémy, po prechladnutí ma trápia močové cesty. Len dajte vedieť, kedy ideme do toho.
 

Začnem 17. novembra

Neviem ako Janar, ale ja začnem 17. novembra, ako som už písal v komentári na jej otázku. Ako pozerám, je to nedeľa a 4. fáza RK by končila 22.12, tiež v nedeľu, čo je 36. deň RK. Potom si dôležitú 5. fázu  človek trochu naruší Vianocami, ale ak nezabudne na odporúčané zásady v 5. fáze, hlavne zaraďovanie a experimentovanie aj s inými celozrnnými obilninami, tak môže v zdraví prežiť aj vianočné prejedanie sa, čo by bolo plus.
Takže asi si, Slávka, trochu viac predĺžiš tú prvú fázu, pretože do 17-eho je ešte dosť ďaleko.
Viktor
 

Predvianočná RK 2013

ďakujem, Janar za aktivitu a podnet. Je to tiež ideálne obdobie na RK a zakončenie starého roku a naštartovanie nového.
Ja by som uprednostnil 17. novembra, kedy je spln a od vtedy mesiac ubúda a harmonizuje to s ubúdaním váhy pri prvých fázach RK a koniec kúry by pripadal na 22.12. v nedeľu, pred štedrým večerom, čo je veľmi pozitívne. Štedrý večer je v utorok.
Takže, dáme sa do toho?
S pozdravom Viktor

ahoj Viktor,

ja sa už teda postupne chystám na toho 17. novembra :-)