Skip to Content

off topic

Keďže táto stránka funguje už niečo vyše mesiaca, rozhodol som sa, že je načase napísať zopár poznámok k fungovaniu a novinkám na eutrofia.sk.

Predovšetkým sa chcem poďakovať všetkým, ktorí prispeli svojimi článkami a materiálmi. Boli to predovšetkým pán prof. Zachar, pán Žilinek, pani doktorka Mitterpachová, pani doktorka Halgašová a pani Michalková.

Čo sa týka štatistík, návštevnosť stránky rastie približne o 5% týždenne. Neustále pribúdajú noví návštevníci a asi 30% z nich sa k nám vracia. Najvyššia návštevnosť je v priebehu týždňa, najnižšia cez víkend. Veľmi zaujímavý poznatok je, že skoro 100% všetkých návštevníkov, ktorí prišli vďaka reklamnej kampani výmenných bannerov, prichádzalo zo stránok určených pre ženy. Toľko štatistika - aj keď zatiaľ na malom súbore dát.

Novinky

  • Minulého týždňa som povolil pridávanie komentárov k článkom pre neregistrovaných návštevníkov a taktiež prístup neregistrovaných návštevníkov k uploadovaným súborom a obrázkom.

  • Vytvoril som novú sekciu pre prezentácie výživových doplnkov, do ktorej je možné pridávať články o novinkách z tejto oblasti.

  • Taktiež som vytvoril roletové menu pre prístup k popisom jednotlivých vitamínov, ktoré nájdete vľavo hore pod logom siete. Ako ďalšie pripravujem podobným spôsobom menu pre makrominerály, stopové prvky a aminokyseliny.

  • Pracujem aj na pridaní oddelenia pre elektronický predaj, kde bude možné si objednať výživové doplnky, knihy, skriptá alebo služby. Bude to ale ešte nejakú chvíľu trvať.

  • Od začiatku je na stránke aj možnosť prihlásiť sa k odberu RSS feedov, ktoré umožňujú prehľad o nových článkoch. V niektorých browseroch, ako napr. firefox je vidno na riadku s adresou stránky (keď ste na domovskej stránke) oranžovú ikonu, RSS po kliknutí na ktorú sa celý proces prihlásenia začne.

 

Čo ďalej ?

Táto stránka vznikla ako komunitný portál, pre výmenu kontaktov a poznatkov z oblasti zdravej výživy pre ľudí zúčastňujúcich sa prednášok pána prof. Zachara. Keďže návštevnosť ukazuje, že na stránku chodí oveľa širší okruh ľudí, bolo by dobre rozšíriť jej zameranie. Chcel by som, aby sa z nej stalo miesto, kde každý bude môcť pre ostatných publikovať svoje materiály týkajúce sa zdravej výživy, jej využitia v liečbe, podujatí v tejto oblasti, noviniek a zaujímavostí. Taktiež sú vítané akékoľvek príspevky o alternatívnych liečiteľských prístupoch, tradičnej čínskej medicíne, zdravom životnom štýle, prezentácie nových výrobkov a produktov atď. Každý má možnosť vyjadriť svoj názor na čokoľvek formou vlastného príspevku alebo komentárov.

Keďže chcem aby sa diskusie zúčastňovali ľudia z rozličných oblastí s rozličnými názormi, je možné, že v budúcnosti dôjde k názorovým stretom na niektoré veci. Rozhodol som sa, že nechám udalostiam voľný priebeh a nebudem žiaden príspevok moderovať, cenzurovať alebo inak obmedzovať, pokiaľ zostane v medziach slušnosti a otvorenej výmeny názorov.

Na záver snáď len starý obchodnícky slogan:
„ak sa Vám niečo u nás páči povedzte to všetkým - ak sa Vám niečo nepáči povedzte to nám!"

Uvítam akékoľvek komentáre, návrhy, nápady a podnety na rozšírenie štruktúry na mailovej adrese admin@eutrofia.sk

 

admin