Skip to Content

Koloidné striebro

V poslednom čase sa čoraz častejšie na internete stretávame s rozličnými reklamami na koloidné striebro. Keďže informácií je veľké množstvo a je dosť ťažké sa v nich vyznať rozhodol som sa urobiť malý štúdijný prieskum. Vopred chcem pripomenúť, že tento článok neodporúča používanie koloidného striebra ani nespomína žiadny konkrétny výživový doplnok, iba sumarizuje niektoré základné údaje a pomáha tak čitateľovi vytvoriť si svoj vlastný názor.

Základné charakteristiky koloidného striebra

Koloidné striebro sú maličké častice a ionty čistého striebra suspendované v čistej deionizovanej vode (bez elektrických nábojov). Majú rovnaký elektrický náboj, takže sa vzájomne odpudzujú a sú v sústavnom pohybe.

Častice koloidného striebra je možné pozorovať iba elektrónovým mikroskopom. Čím menšie sú častice, tým je roztok účinnejší. Optimálna veľkosť strieborných častíc je od 1,5 do 5 nm pri koncentrácii 10 mg striebra na liter vody (10 ppm).

Striebro je uvádzané na zozname toxických látok, niektoré výskumy a skúsenosti ale naznačujú, že môže byť použité ako účinný prostriedok na ničenie baktérií a vírusov. V čistej koloidnej forme vraj nemá na človeka toxický účinok. Ako smrteľná dávka pre 72 kg vážiaceho človeka sa uvádza 10 g alebo 50-500 mg/kg nitrátu striebra. Treba však spomenúť, že nitráty striebra sú toxickejšie ako koloidné striebro.

Agentúra ochrany životného prostredia USA (EPA) zistila, že dávka 325 mikrogramov koloidného striebra denne je pre ľudské telo s hmotnosťou 72 kg netoxická. Predávkovanie striebrom spôsobuje nemoc, ktorá sa volá argýria. (ang. argyria). Jej príznakom je sivo modré sfarbenie pokožky. Niektoré zdroje uvádzajú, že toto je prakticky jediný príznak otravy, t.j. ide len o kozmetický defekt, ktorý je ale trvalý a nemá zodpovedajúci efektívny spôsob liečby, iné uvádzajú aj možnosť smrteľnej otravy. Nakoľko je argýria veľmi zriedkavá a málo zdokumentovaná sú všetky čísla uvedené v súvislosti s ňou dosť nepresné a mali by byť zvažované so všetkou opatrnosťou.

Koncentrácia striebra vo výživových doplnkoch sa udáva v ppm (parts per million), čo sa má číselne rovnať počtu miligramov striebra na jeden liter vody (mg/l). Typicky sa pohybuje od 10 do 30 ppm u väčšiny ponúkaných výrobkov. To znamená, že ak máme produkt s koncentráciou 10 ppm, v jednej kuchynskej lyžici (5 ml) sa nachádza 50 mikrogramov čistého striebra. Pre človeka s hmotnosťou 72 kg by malo byť bezpečné podľa EPA užívať cca 6 lyžíc denne.

Aby som zhrnul celkový dojem, väčšina oficiálnych a lekárskych zdrojov pred používaním striebra vystríha, zatiaľčo väčšina alternatívnych zdrojov a predajcov argumentuje v jeho prospech. Ako protiargument sú uvádzané veľmi nízke dávky a koncentrácie striebra vo výživových doplnkoch. Pravda bude - ako hovorí klasik - asi kdesi uprostred.

 

Liečebné použitie koloidného striebra

Koloidné striebro je podľa viacerých zdrojov vhodné ako liečebný prostriedok. Jeho liečebné schopnosti sú založené na jeho vlastnostiach. Extrémne malé rozmery častíc striebra rozptýlených v koloidnom roztoku mu umožňujú operovať na rozmerovej úrovni patogénov. Taktiež jeho elektrický náboj by mal tieto patogény priťahovať a umožňovať tak ich následnú likvidáciu.

Uvádza sa, že koloidné striebro je účinné v prípade vírusových, bakteriálnych a kvasinkových infekcií, taktiež pomáha riešiť dlhotrvajúce infekčné ochorenia, ktoré sa nedajú liečiť bežnými antibiotikami. Často sa o tom hovorí ako o tzv. efekte striebornej strely. Koloidné striebro dokáže, ako uvádzajú rôzne zdroje efektívne ničiť 650 až niekoľko tisíc druhov choroboplodných mikroorganizmov.

Koloidné striebro je bez chuti a vône, neprilieha k citlivému tkanivu. Koloidné striebro je určené pre perorálne podávanie, môžeme ho aj priložiť ako obklad na rezné rany, otvorené rany, popáleniny, bradavice, premývať ním akné, ekzémy, podráždenú kožu. Môžeme ho použiť na vyplachovanie hrdla, vkladať do ucha, aplikovať vaginálne, rektálne, rozprašovať, vdychovať nosom a do pľúc.

 

Typy koloidného striebra

Na trhu sa vo všeobecnosti predávajú tri typy produktov označované ako koloidné striebro: striebro s proteínmi, koloidné striebro s prevahou iónov striebra a striebro s prevahou koloidných častíc. Pričom posledné dva sú skôr produktom reklamnej kampane. Delenie je vytvorené na základe obsahu, veľkosti častíc striebra a účinnej plochy častíc.

 

Striebro s proteínmi (silver protein)

Sú najstaršie na trhu a tiež asi najmenej kvalitné. Pozostávajú s čiastočiek striebra a proteínového pojidla. Väčšina z nich sa dá pripraviť rozpustením strieborného proteínového prášku, ktorý vyrábaného veľkými farmaceutickými a chemickými firmami vo vode. Častice striebra sú v nich natoľko veľké, že je potrebný proteín aby ich udržiaval plávajúce a rozptýlené vo vode. Ako proteín sa najčastejšie používa želatína. To so sebou prináša aj riziko obsahu baktérií.

Striebro s proteínmi má najväčšiu priemernú veľkosť častíc (100nm+) a najnižšiu aktívnu plochu častíc, z čoho vyplýva jeho najmenšia účinnosť.

Spoznáme ich podľa toho že:

  • väčšinou majú vysoké koncentrácie - 30 - 20000 ppm (vysoké riziko argýrie)

  • po pretrepaní vytvárajú penu

  • farba je od jantárovo žltej až po skoro čiernu

 

 

Koloidné striebro s prevahou iónov (ionic silver solution)

Obsahujú asi 90% iónov a 10% koloidných častíc. Ich účinnosť je niekde v strede. Keďže ióny striebra majú iné fyzikálno-chemické vlastnosti ako koloidné častice, mení sa tým aj účinnosť koloidného striebra podľa percentuálneho zastúpenia týchto dvoch zložiek. Zhluky atómov (koloidné častice) sú účinnejšie ako ióny atómov.

Ión striebra (Ag+, katión) je atóm bez elektrónu, má kladný náboj, zvyšuje vodivosť roztoku a môže existovať len vo vode alebo v inom rozpúšťadle. Po odstránení vody sa zlučuje s aniónmi obsiahnutými v roztoku a vytvára zlúčeniny striebra.

Koloidné častice sú tvorené zhlukmi kompletných atómov striebra udržiavanými spolu pôsobením van der Waalsových síl. Ich veľkosť je zhruba 1-100 nm. Čiastočka s priemerom 1 nm pozostáva s 31 atómov striebra. Koloidné častice neprispievajú k elektrickej vodivosti roztoku. Majú tzv. zeta potenciál (-15 až -60 mV).

Iónove roztoky striebra sú typickým produktom domácich prístrojov na výrobu koloidného striebra.

Pri správnom dávkovaní a používaní je u nich nízke riziko argýrie.

Spoznáme ich podľa toho že:

  • sú nestále na svetle

  • sú priezračné ako voda alebo skoro bezfarebné

  • pridaním kuchynskej soli sa zakalia (niektoré sa vraj nezakalia len preto, že neobsahujú vôbec žiadne striebro ;-) )

Koloidné striebro s prevahou častíc (true colloidal silver)

Obsahuje viac ako 50 % striebra vo forme častíc. Majú najväčšiu aktívnu plochu častíc a tým aj najväčší účinok. Pri správnom dávkovaní nespôsobujú argýriu. Spoznáme ich podľa toho že:

  • tekutina je tmavšia ako číra voda

  • nerozptyľujú laserový lúč alebo tvoria ostrý kužeľ

 

 

Pre podrobnejšie preštudovanie uvádzam zdroje, ale keďže tento článok nemá slúžiť ako reklama, vynechal som všetky stránky predajcov koloidného striebra:

http://www.silver-colloids.com/Reports/reports.html

http://www.clspress.com/tox.html

http://dermatology.cdlib.org/111/case_reports/argyria/wadhera.html

http://www.happyherbalist.com/fda_report.htm

http://www.spirala.cz/tiki-read_article.php?articleId=1576&comzone=show

http://www.mwm.cz/box5/1263.htm

 

(Preklad podstatných častí z knihy Dr. Josef Pies: Immun mit kolloidalem
Silber, II. Auflage 2005, VAK Verlags GmbH, Kirchzarten bei Freiburg 1998 sa nachádza v priloženom súbore ks4.doc)

 

Viď aj článok s návodmi na prípravu koloidného striebra

Komentáre

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

zlaty stafylokok

prosim vas, travim hodiny na internete ale zatial sa mi nepodarilo dopatrat k rieseniu mojich problemov, vsetci sa len snazia predat ten svoj strieborny pripravok, ked sa spytam na konkretne zlozenie, ci ide o ako tu opisujete ionove alebo metalicke striebro, dokonca so mnou prestavaju komunikovat, pritom ja by som sa len chcela dopatrat, ake mam pouzit s akym davkovanim. ide o to, ze mame dve macky, jednu so slabsou imunitou, u ktorej sa vsetky bakterialne infekcie prejavia, ma len dva roky ale veterinari uz na nej vyskusali vyse 5 druhov antibiotik, pricom zakazdym nieco vyliecili, ale hlavne jej naburali travenie, ktore som potom dlho riesila vzdy dietou a probiotikami. pred mesiacom sa jej zapalilo oko-hned prva injekcia antibiotik naslepo, torchu to zlepsili,ster ukazal zlateho stafylokoka,, liecba amoxicilinom to potlacila zdanlivo uplne, zaroven samozrejme naburana crevna mikroflora, clostridia plus e.coli hemoragicka, na ktoru jej davali presne pred rokom tiez injekcne atb- len dodnes nechapem naco, kedze vraj je aj tak rezistentna, dokopy ju dala az dieta a probiotika. problem teraz je, ze pred 2 tyzdnami dobrala amoxicilin na tie oci, 2 tyzdne v poriadku, dnes znova kvapka hnisu v ocku. kvapkala som jej aj koloidne striebro co tu mam prpri liecbe, ale ja netusim ci to malo efekt, ani co to striebro je dobre alebo nie, je zo stranky koloid.sk. uz nechcem dalsie antibioticke zatahy u veterinara, chcela by som obe macky preliecit striebrom, viete mi prosim poradit ako?? aj u tej druhej pozorujem ze nema uplne suche oci, avsak ona ma dobru imunitu, ma len rok, nechcem jej znicit creva antibiotikami. nejde len o macky, aj my sa uz bojime ze sa to prenesie na nas, toto vsak uz nie je normalne aby 2 macky zijuce v tak uzavretom prostredi pomaly sterilneho bytu ako sa len da, prinasali tolkoto bakterialnych infekcii. ja uz si dokonca myslim, ze si to nosime aj z veteriny, aj preto tam nechcem tolko chodit, ved chodime na mesacnej baze. mozte mi prosim poradit ako sa vsetci preliecime striebrom, ludia aj macky?

RE: zlatý stafylokok

Tak chudák mačky, nestačí, že nás medicína ničí antibiotikami, musí aj mačky.
V prvom rade neexistuje čisto metalické alebo čisto iónové striebro. Najbežnejšie je iónové, ktoré vzniká pri výrobe elektrolýzou v destilovanej vode. Aj ono však obsahuje okolo 10% metalického striebra. Skutočný pomer vám však žiadne laboratórium v Čechách ani na Slovensku nezistí. Zistia koncentráciu ppm, čo je množstvo striebra v mg/liter, zistia veľkosť častíc v nm, čo je práve to metalické striebro a zistia Zeta potenciál v mV, čo je sila, ktorou sa častice odpudzujú, čo im zabraňuje v zhlukovaní. Takže vlastne nechať si testovať veľkosť častíc (jednotky až desiatky nm), čo je práve to malé množstvo metalického striebra, nemá veľký význam, pretože ióny striebra, ktorých je prevaha, majú štandardnú veľkosť nejaké stotiny nm.
Je len jedna firma v Amerike, Truecolloids, ktorá robí metalické striebro s názvom Messosilver, ako aj ďalšie koloidy, ako zlato a pod. Ale aj ich striebro obsahuje 20% iónového striebra.
Oni síce tvrdia, že len ich KS je najúčinnejšie, pretože je metalické, ale iná americká firma Imunogenetics, ktorá robí veľmi kvalitné iónové striebro, obsiahlymi testami v petriho miskách dokázala, že najúčinnejšie je predsa len iónové striebro. Mealické striebro z iónového sa dá vyrobiť za pomoci redukčného činidla (napr. invertný cukor) a varu.
Keby to bola pravda, ako tvrdia zástanci metalického striebra, že len toto je účinné, tak by sme nemali žiadne pozitívne výsledky so štandardným iónovým striebrom. A na základe týchto, až zázračných výsledkov, ktoré sa dosiahli v minulosti si chce fa. Truecolloids prihrievať svoju polievočku, a pretiahnuť k sebe všetkých zákazníkov.
Takže ohľadom toho alebo onoho striebra si netreba robiť žiadne starosti, dať na klasiku.
Ja mám viaceré skúsenosti s liečbou zlatého stafylokoka koloidným striebrom, viď nižšie môj komentár zo 16.02.2012.
KS je úplne ideálne pri rôznych infekciách očí, vôbec ich nedráždi, ale k patogénom, jednobunečným organizmom je nekompromisné. Takže treba kvapkať mačkám do očí aj niekoľko krát denne.
Vnútorne by som dával mačkám 3 krát denne asi 2,5 až 5 ml, asi vstriekol do papuľky a tiež im dal do misky s vodou, z ktorej pijú. Dávať to až do vyliečenia.
Čo sa týka ľudí, tí môžu užívať tak 20 až 50 ml tri krát denne na lačno.
Kvalitné KS môže poskytnúť - viktor.kisan@gmail.com
Viktor

Dúfam, že Ti to pomohlo

Ak to nebolo pre Teba príliš komplikované a nejasné.
Viktor

koloidné striebro na dezinfekciu

Dobrý deň, mám otázku ohľadom použitia ks na dezinfekciu priestorov pre šteniatka, len neviem ako ks použiť. A tiež aké množstvo použiť pre šteniatka pri chorobe parvovírus. To je vážna choroba šteniatok a väčšinou sa im nedá pomôcť.. je to hrozná bezmocnosť. Ďakujem za odpoveď. Anna

Streptokok

Pomaha koloidne striebro na streptokokaa v hrdle?

RE: streptokok

skúsenosti so streptokokom nemám, ale mám už troje pozitívne výsledky so zlatým stafylokokom, čo by mohlo byť podobné, kedže sa jedná o veľmi rezistentnú baktériu.
V hrdle u dcéry, kedy nepomôhli postupne dvoje antibiotiká a po 3 týždňoch užívania KS, ráno, naobed a pred spním a to kloktaním a zároveň aj vnútorným užívaním 50 ml, 40 ppm bol nakoniec výsledok sterov negatívny a dcéra je doteraz zdravá. Občas berie preventívne KS.
Potom pri dvojnásobnej zlomenine vretenovej kosti, ktorá bola operovaná, avšak rana a kosť sa  nehojila a hnisala. Zistil sa zlatý stafylokok. Neúspešné bolo užívanie viacerých ATB a ATB mastí. Po využívaní 3 krát denne 50 ml KS, 40 ppm, celkom 6 fliaš sa rana zahojila a test bol negatívny.
Pri operácii pruhu sa rana nehojila a otvárala. Samotná rana potom bola 3 krát operovaná a viac krát hĺbkovo čistená, pri čom boli do ranay vkladané aj strieborné pásiky a užívané ATB - bezvýsledne. Príčina nehojenia bol zistený zlatý stafylokok (ktorý bol zanesený do rany asi pri operácii). Po využívaní KS podobným spôsobom ako v predchádzajúcom prípade sa rana dala úplne do poriadku a zahojila.

Ok, opýtam sa trochu inak:

Ok, opýtam sa trochu inak: pri akých dávkach, resp. po koľkých dávkach (40ppm) v akom množstve organizmus začne vyplavovať toxíny a čo môžu koloidným striebrom vyplavené toxíny urobiť s niekoľko týždňovým plodom v tele matky? Nikde som sa nedočítala o žiadnej štúdii alebo dôkazoch o tom, či a nakoľko je KS, resp. následky jeho užívania (t.j. napr. vyplavované toxíny) škodlivé pre plod. Pýtam sa preto, lebo pani v lekárni mi ho odporučila (nie len kloktanie, ale aj jeho užívanie) ako tú najprirodzenejšiu liečbu aj v tehotenstve, a ako zisťujem, vôbec to s bezpečnosťou nie je také jednoznačné ako tvrdila. Rada si takéto veci overujem z viacerých strán, preto toľko otázok.. Ďakujem.

koloidne striebro v tehotenstve

uzivala som koloidne striebro v tehotenstve mam zdrave 4 mesacne babatko
pouzivala som koloidne striebro 25ppm zachranilo ma pre atb tyzdenne potenie v posteli a bola som fit pouzila som ho 2 x v tehotenstve

koloidne striebro v tehotenstve

Dobrý deň,
akú dobu, koľkokrát denne ste ho užívala a aké množstvo prosím vás? Som totiž chorá, čakám na výsledok za 4 dni a dovtedy som bez liekov. Bola by som rada, keby som sa k tým atb ani nedostala. Ďakujem

RE: KS v tehotenstve

Ahoj,
tu o tom bolo už veľa popísané.
Pre tehotné ženy je KS bezpečné.
Myslím, že aj 50 ml ráno a 50 ml večer by malo byť v poriadku.
Na zváženie je však KS pri kojení, o tom tiež tu už bolo hovorené.
Hlavne sa vyhni antibiotikám, tých sa boj.
Viktor

RE: koloidné striebro v tehotenstve

Moc ďakujeme za túto správu, ktorá potvrdzuje, už nami preberanú, neškodnosť užívania koloidného striebra v tehotenstve.
Viktor

RE: Takže inak.

Koloidné striebro nie je škodlivé pre plod ani malé dieťa, to mala pani v lekárni pravdu. A množstvo toxínov, ktoré vznikajú ako následok rozpadu patogénov sú závislé od toho, koľko ich v sebe máte. Ak veľmi veľa, silná chrípka, angína, candida, tak vznikne silnejšia herxheimova reakcia, teda množstvo toxínov, ktoré vzniknú a ktoré telo musí vylúčiť. Tu sú potom pocity únavy, malátnosti, bolesti hlavy a pod. Ale je to len krátkodobé a prechodné. Treba piť veľa dobrej vody, aby sme zlepšili vylučovanie. Ospravedlňujem sa, to čo som písal o zaťažení plodu toxínmi platí pri dojčení, kde by sa materským mliekom dostávali toxíny priamo do tela dieťaťa, pretože toto slúži pre ženu tiež ako vylučovací orgán. Pri tehotenstve je plod dobre chránený v tele matky pred fyziologicky vzniknutými "toxínmi". Neplatí to ale o rôznych chemických liekoch, ako sa dozvedáme z príbalových letákov. Čo sa týka štúdií, tie sa nerobia seriózne ani na lieky, a sú zmanipulované, ako si môžete prečítať v knihe Johna Virapena, "Vedľajší účinok smrť". Na následky užívania liekov v USA zomiera ročne 300 tisíc ľudí. A až po súdnych sporoch sa nejaký liek stiahne, i keď často krát nie v rozvojových krajinách. Žiadne štúdie sa ani nerobili na škodlivosť konzumácie geneticky upravených potravín a WTO ich prehlasuje za bezpečné a neuznáva žiadne národné štúdie, ktoré dokazujú pravý opak. A zákony sú postavené tak, že vďaka globalizácii má WTO pravdu a vyhráva spory. Pri tom sa udáva, že na následky konzumácie GM potravín v Amerike za posledných 10 rokov zomrelo 2 milióny ľudí. Na užívanie KS nikto nezomrel, to by farmaceutický priemysel okamžite využil. Ani na užívanie MMS nikto nezomrel, i keď farmácia a medicína pred ním pokrytecky varuje. Takže si myslím, že vaše obavy ohľadom KS sú zbytočné a treba byť opatrný hlavne pred antibiotikmi, chemickými liekmi a po narodení dieťatka pred očkovaním, čo bude ťažké!

Ďakujem, ak budete mať

Ďakujem, ak budete mať čas, rada by som si dala ozrejmiť terminus "zaťaženie plodu". Čo presne máte na mysli? O tom stredoveku by sa ale dalo polemizovať, keďže výskum chorôb ani zďaleka nebol tam, kde je dnes. Ťažko dnes hovoriť o tom, či striebro šľachte spôsobovalo problémy alebo nie, resp. o aké problémy išlo. Myslím si ja.

RE: zaťaženie plodu

myslené je zaťaženie plodu toxínmi v tele matky, ktoré môžu prechádzať aj do plodu. Určite by sa dalo polemizovať o stredoveku, ale oni práškové striebro konzumovali rádove v gramoch a nepadali na zem mŕtvi,(v KS je v μg), pri tom nebolo v koloidnej, neškodnej forme.

RE: KS a tehotenstvo

to, že by človeku mohlo poškodiť KS, že je to ťažký kov a pod. je neopodstatnené strašenie. Boli vykonané experimenty, kde v koloidnej forme nie je škodlivé ani nebezpečné, toxické kadmium, práve naopak odstraňuje z tela už kumulované kadmium v ľadvinách a pečeni. Tak isto KS vylučuje z tela napr. jedovatú ortuť. Striebro v koloidnej forme sa v tele neusadzuje. Pritom jeho množstvá v KS sú veľmi nízke. V stredoveku šľachta práškovým striebrom zasýpala a konzervovala mäso v sudoch a bežne bolo tiež na stoloch podobne ako soľ v soľničke. Zrejme si boli vedomí, že je antibakteriálne. Boli to iné množstvá a nespôsobovali okrem občasnej argýrie, čo je len kozmetická vada, žiadne problémy. KS môžu užívať aj dojčatá. V tehotenstve v I. trimestri môžu spôsobovať určitý problém len toxické látky vzniknuté z rozpadu baktérií, vírusov, kvasiniek a plesní, ktoré KS v organizme zahubilo a ktoré by mohli zaťažiť plod a nie samotné KS. Preto treba pri silnom zamorení organizmu patogénmi postupovať od nižších dávok k vyšším a tak sa vyhnúť príliš silnej herxheimovej reakcii.

KS a tehotenstvo

Chcela by som sa spýtať, ako je to s koloidným striebrom v tehotenstve. Som v prvom trimestri, mám zapálené priedušky, boľavé hrdlo. Pred rokom som mala to isté, vtedy som mesiac brala antibiotiká, až po mesiaci som bola "vyliečená". Teraz som s týmto problémom hneď išla do alternatívnej lekárne, kde mi bolo odporučené koloidné striebro. Vraj ho môžem aj piť, resp. po vykloktaní prehltnúť, dvakrát denne jednu PL. Ide o 40 ppm. S mojím gynekológom som to zatiaľ nekonzultovala, nepripadá mi ako nadšenec pre alternatívnu medicínu a bojím sa, že by ma skôr odradil. Existujú nejaké riziká pri užívaní KS v tehotenstve? Predsa len ide o ťažký kov, nemôže to dieťaťu ublížiť? Nikde som sa nedočítala nič konkrétne, skôr len odpovede typu "určite neužívať" alebo "žiadny problém BY NEMAL BYŤ". Poraďte mi prosím. Vopred ďakujem.

KS a destilovaná voda

samozásobitelia koloidného striebra na Slovensku majú takmer neriešiteľný problém s vhodnou destilovanou vodou pri výrobe KS. Buď v lekárňach nedostať žiadnu, alebo ak dostať, tak je nekvalitná, má vodivosť 3 μS (mikro Siemens) a viac. Naviac je predražená, niekde chcú za liter aj 2 €. Odporúčaná vodivosť destilky pre výrobu KS má byť ale pod 1 μS. V Čechách sú na tom lepšie. V lekárňach je dostať tzv. Aqua Purificata od Dr. Kulich Pharma, s.r.o. v balení 600 ml, 1000 ml a 5 litrov. Táto voda má vodivosť asi 0,2 μS a je odporúčaná všade na rôznych diskusných fórach ohľadom výroby koloidného striebra. Ako sa k nej dostať, už záleží na invencii každého z nás.

Voda pre vyrobu koloidneho striebra

Dobry den
Chcem sa spitat aku vodu použiva pan Žilinek pri výrobe koloidneho striebra??

RE: voda pre výrobu KS

Mám vzduchom chladený destilačný prístroj ktorý dokáže z vodovodnej vody urobiť destilku okolo 1 µS (mikroSiemens - hodnota vodivosti).
Bol u mňa raz priateľ, nespokojný s KS ktoré robil.
Doniesol dva vzorky destilky z lekárne, ktorú používal a jedna mala 3 a druhá 6 µS.
Zaujímavé je že slovenská Aqua pro injectione má tak vysokú vodivosť (asi 5 µS, že český generátor KS Silver Medic s ňou nefungoval a museli urobiť zásahy v software, aby bola použiteľná.

Viktor / F. Žilinek

KS a alergia

ahoj... nejako sa tu nemôžem dočítať k tomu, ako je to s užívaním KS a zároveň mojou alergiou na kov (to nespomínam moje ďalšie alergie na prach, roztoče, atď. ). môžem ho užívať, pokiaľ sa u mňa pred pár rokmi prejavila alergia na kov? mám aj helikobaktera. posledné tri-štyri mesiace mi opúchajú oči, nepravidelne, neviem z čoho, zrejme nejaká alergia, preto chcem skúsiť KS. ryžovú kúru som mala za sebou minulý rok v jeseň a zrejme si ju zopakujem, keďže na tie oči ani lieky nejako nezaberajú. vtedy mi zabrala na ekzémy, akné a pod. ...ale keďže som sa vrátila k môjmu predošlému spôsobu života, vlastne životosprávy, tak moje telo sa zase bráni...ja som momentálne v zahraničí a tu tá starostlivosť končí pri liekoch a mastičkách, tak hľadám túto alternatívu, keďže tie lieky a mastičky sú mi na nič. :) :( ...dík za odpoveď. a ešte otázočka: je aj nejaká iná alternatíva KS, čo by mi nespôsobovala alergiu (ak tú alergiu na kov vlastne vyvolá - vlastne moja alergia je na gombíky a bižutériu, strieborné a zlaté veci som mohla v pohode nosiť). Dík.

Re: KS a alergia

V materiáloch sa spomína možnosť alergie na koloidné striebro. Je to však tak vzácne, že som sa s tým nikdy nestretol. Dopredu sa nedá predvídať ani vyvodzovať. Treba vyskúšať, pri ťažkostiach znížovať dávku KS až na minimum, ak by neprestali príznaky, jedná sa o alergiu. V opačnom prípade to ale môže byť len herxheimova reakcia tela na toxíny z rozpadu patogénov, ktoré usmrtilo KS a ktoré zaplavili krv a treba vyčkať kým ich telo vylúči. Piť veľa vody. Ako alternatíva KS môže byť MMS .

dojčenie, helikobakter

dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné užívať počas dojčenia koloidné striebro?? ešte pred otehotnením mi zistili helikobaktera, aj som bola ppreliečená, ale vyrážky na tvári (na základe nich mi zistili helikobaktera) sa mi opäť objavili.. v minulosti som držala ryžovú očistnú kúru, ktorá mi veľmi pomáhala, ale keďže teraz dojčím, tak mi napadlo, či sa tomu dá nejako pomôcť aspoň koloidným striebrom.. za odpoveď veľmi pekne ďakujem

RE: dojčenie, helikobakter

V uvodzovkách je odpoveď z internetu. Takže aj kojenci môžu užívať KS, napr. pri kojeneckej horúčke, len množstvo prispôsobené ich váhe. "Děti a kojenci: Mnoho lidí používá koloidní stříbro i u dětí. Koloidní stříbro může být aplikováno přímo do očí, uší, nosu či úst. Může být také přidáno do obvyklého nápoje, které si dítě bere např. do školy. Doporučená dávka je 6 ml na 200 ml tekutiny. Stříbro lze také aplikovat sprejem přímo na dětské pleny." " Koloidní stříbro je bezpečné pro těhotné a kojící matky." "U dětí a kojenců musí být dávkování odpovídajícím způsobem redukováno." Podľa môjho názoru, keď užíva matka KS pri dojčení problém by mohol byť snáď len z toxínmi, ktoré vznikajú po usmrtení patogénov a mohli by sa dostať mliekom pri dojčení do tela dieťaťa. Ale nenašiel som, že by sa to niekde spomínalo.
Obrázok používateľa Vici

KS

Mám otázku. Viacerí užívatelia doporučujú KS pred prehltnutím podržať chvíľu v ústach, aby do organizmu preniklo aj cez sliznicu. Lenže väčšina z nás má plnú pusu plômb a tie sú z kovu a najmä tie v stoličkách sú dosť veľké, aj niektoré protézy bývajú kovové, nelikviduje sa tým KS? Keď dám do úst KS, je neutrálnej chuti, ale po minúte výrazne zhorkne, čím to je? Vďaka za odpoveď. Vici.
Obrázok používateľa Vici

Viktor

Zdravím ťa, oslovujem ťa znovu, lebo mám dojem, že z ľudí, ktorí sa na internete k tejto téme vyjadrujú, sa v problematike dosť dobre vyznáš, a navyše mám dojem, že tvoje odpovede nie sú viazané na záujmy dákeho výrobcu. Škoda, že nie si lekár - lebo by som chcel vedieť - cesta KS cez žalúdok a krv k zápalu je skoro nemožná alebo veľmi pomalá - tvrdia mi to všetci, ktorí reagovali na moje otázky na týchto stránkach - ale aj inde. Teraz priama otázka : Bolo by možné aplikovať KS na miesto zápalu - v mojom prípade hánkový kĺb - pomocou injekcie ?? Ja ako laik v tom problém nevidím, ale zodpovedne by sa k tomu mohol vyjadriť len lekár, nemyslím, že by to musel byť priamo ortopéd. Inak nikde na internete som nenašiel o niečom podobnom ani zmienku - ale prečo nie? Teda chcel by som sa na teba obrátiť - nepoznáš niekoho, kto by sa mohol k tomu odborne vyjadriť? Ak by to bolo možné - mohlo by to otvoriť nové dimenzie pri liečbe KS. Vďaka, Vici.

RE: Obstrek koloidným striebrom

Ahoj Vici, viem že sa udáva v materiáloch, že KS možno podávať aj injekčne (je z destilovanej vody a sterilné). Ale KS pri vyšších koncentráciách alebo množstvách sa určite dostáva aj do periférií nášho tela. Nebolo by možné, pri Tvojom probléme, skúsiť nejakú detoxikačnú kúru? Tieto problémy s kĺbmi sú väčšinou metabolického pôvodu zavinené nesprávnou výživou, najčastejšie veľa mäsa a bielkovín. Ja len pripomeniem Breussovu šťavovú alebo ryžovú kúru. Ak je to tak, tak potom by ani obstrek hánkového kĺbu koloidným striebrom dlhodobo nepomohol. A detoxikačná kúra by preliečila aj choroby o ktorých zatiaľ ani nevieš.

Agresívna reklama Mesosilver

Nie je opodstatnené, že predajcovia amerického koloidného striebra MesoSilver® pochybujú o účinnosti tradičného elektro koloidného striebra.

Logicky, ako je potom možné, že práve na základe KS, ktoré kritizujú boli dosiahnuté všetky tie liečivé účinky, na ktoré sa odvolávajú a ktorými sa zaštíťujú. Na  trh prišli len nedávno, a ak majú pravdu, tak s iontovým striebrom nemohli byť dosiahnuté žiadne výsledky, lebo je podľa nich neúčinné!?

Striebro vo vodnom prostredí neustále uvoľňuje ionty, takže koloidné striebro vždy ionty obsahuje, bez ohľadu na proces výroby.

Na viac je známe, že bez iontov nemôže byť žiadneho účinku, pretože práve ionty spôsobujú napr. vďaka reakcii s cytochrómami prerušenie dýchacieho reťazca baktérií a plesní.

Sú už tisícky spôsobov použitia striebra v medicíne a technike, ktoré všetky stavajú na účinkoch iontov striebra .

V decembri 2004 bola vykonaná v Amerike porovnávacia bakteriologická analýza „Metalického striebra proti iontovému“ v Natural-Imunogenics Corp, ktorá chcela preveriť tvrdenie výrobcu Mesosilver, že účinnosť iontového striebra sa znižuje kyselinou chlórovodíkovou (HCL) v žalúdku a že len metalické (teda hlavne Mesosilveer) striebro prežije a bude účinné proti mikroorganizmom.

Hypotézou Natural-Imunogenics Corp bolo však, že práve ionty striebra sú primárne zodpovedné za antimikrobiálnu účinnosť striebra. Pri porovnávaní s Mesosilver použila iontové stribro Argentyn 23, ktoré obsahuje 95% strieborných iontov.

V koloidnom striebre Mesosilver boli zredukované ionty, ktoré sú považované výrobcom v podstate za zbytočné, takže zostali len častice striebra a o rovnaký pomer boli zredukované aj ionty v Argantyn 23, čo bolo dosiahnuté vystavením rovnakému množstvu HCL. Potom sa skúšala účinnosť striebra na dvoch kmeňoch zlatého stafylokoka v rôznych roztokoch kyseliny chlorovodíkovej počas 4 a 8 minút. Tieto dva kmene, jeden divoký a jeden rezistentný proti antibiotikám boli používané v experimente v piatich rôznych koncentráciách od 1/10 do 1/100000. Pritom boli použité aj dva kontrolné testy; baktérie boli ponechané bez zásahu a baktérie boli ošetrené len čistým koloidným striebrom bez HCL.

Výsledok ukázal, že Mesosilver aj pri čistom použití bez HCL vykazovalo minimálnu účinnosť a Argentyn 23 takmer 100%nú. Iontové striebro si zachovávalo veľmi dobrú účinnosť aj pri aplikáci s HCL a ku podivu, Mesosilver takmer žiadnu.

 

Pre dokreslenie citujeme ešte pasáž ohľadom nášho problému z článku Jiřího Wojnara „Stříbro zabíjí viry“

„Koloidní nebo iontové?

Další velký spor se týká otázky, zda tato metoda produkuje „koloidní stříbro“ či „stříbrné ionty“. Většina míní, že koloidní je „dobré“ a iontové stříbro „špatné“. Pravda asi opět bude nepopulární. Slovo „koloidní“ odkazuje na stav, kdy jsou pevné částice rozptýleny v kapalině (v tomto případě stříbro ve vodě). Pevné částice jsou ovšem příliš velké, aby mohly být považovány za ROZPUŠTĚNÉ, ale zároveň i příliš malé aby se daly odfiltrovat. Koloidní stav je nejsnadněji zjistitelný pomocí tzv. „Tyndallova efektu“, kde v kapalině obsažené částice rozptýlí procházející úzký světelný paprsek (třeba laserového ukazovátka) do kužele. Osvětlené částice pozorované pod mikroskopem mimo to vykazují náhodný klikatý pohyb („Brownův pohyb“). Když je něco úplně rozpuštěné, Brownův ani Tyndallův efekt se neprojeví

Pojem „iontový" odkazuje na stav kdy nějaká částice nese elektrický náboj. V případě „elektro-koloidního" stříbra je tento náboj VŽDY pozitivní. Nevytvoří se negativně nabitý iont. Skutečností tedy je, že elektro-koloidní stříbro má OBĚ vlastnosti, je koloidní i iontové. Koloidní kvůli VELIKOSTI částic a iontové kvůli jejich NÁBOJI. Ve skutečnosti většina biologických studií nasvědčuje tomu, že jsou to právě iontové vlastnosti koloidního stříbra, které z něj dělají tak dobrý baktericidní prostředek. Je zajímavé si povšimnout, že staré knihy o chemii nedělají mezi koloidními a iontovými stavy elektro-koloidních kovů žádný rozdíl.“

konecne pravda vysla najavo,

konecne pravda vysla najavo, mna by len zaujimalo ako Mesosilver vyrabaju ich koloidne striebro, lebo proces vyroby nanocastic nie je jednoducha zalezitost, ale oni ani len slovko nepovedia v com spociva ich vyroba. aj pri tom ionovom striebre je dost zaujimave, ze elektrolyza prebieha aj napriek tomu, ze je ako "elektrolyt" pouzita dest. voda-teda minimalna vodivost.

Pravé koloidné strebro MesoSilver®

Na trhu sa pod nálepkou koloidné striebro predáva v skutočnosti iónové striebro. Prevažná väčšina produktov obsahuje obvykle 90% iónového striebra...preto by sa mali volať skôr iónové striebro, nie koloidné. Ako odlíšite iónové striebro od koloidného? Ako môžeme odlíšiť nepravé a pravé koloidy?: • Produkty vyrobené ľubovoľnou formou elektrolýzy (jednosmernou, striedavou, vysokonapäťovou, alebo akoukoľvek inou) sú v skutočnosti roztoky striebra, nie koloidy. Väčšina ich obsahu striebra je vo forme iónov a obvykle iba 1 až 10 percent je vo forme častíc (koloidu). Ide o klamvlivú informáciu, pokial produkt obsahuje prevažne iónovú (vo vode rozpustnú) formu striebra... • Tekutina je číra a bez farby, ako voda - iba rozpustené (iónové) striebro vyzerá ako voda. To je významný viditeľný znak, že obsah je iónový. Vysoká koncentrácia nanočastíc striebra v MesoSilver spôsobuje miernu jantárovú farbu produktu. • Fľaša je tmavá - vo všeobecnosti to naznačuje fotocitlivosť, vlastnosť iónových roztokov. Farebná fľaša je použitá na zabránenie skazenia iónových roztokov vplyvom viditeľného svetla. • Fľaša musí byť sklenená - väčšina iónových roztokov neprežije v inej nádobe ako v sklenenej. Ak výrobca varuje, že jeho produkt musí byť uložený iba v sklenenej nádobe, môžete si byť istý, že je to prevažne iónový produkt, roztok striebra, nie koloid. Iónové striebro nie je schopné prežiť vo vnútri ľudského tela, pretože okamžite reaguje s chlórom a vytvára chlorid strieborný. Žalúdočná kyselina ničí efektívnosť iónového striebra. Jedine nano-častice striebra (kovové nanočastice) sú schopné prežiť a dostať sa do krvného obehu. Na trhu je dostupný produkt Pravé koloidné striebro MesoSilver® s 80% koloidných častíc, ktorý nespôsobuje argýriu!!!, t.j. sfarbenie pokožky spôsobené niektorými formami striebra. Argýria je spôsobovaná produktmi proteínového striebra. Áno, prospešný efekt je možné docieliť aj s produktmai, ktoré obsahujú aj iba malé percento koloidných častíc. V príspevku ide o odlíšenie pojomv.

Alebo naopak,

bez tých 20% iontov, ktoré obsahuje vaše koloidné striebro, by bolo Mesosilver úplne neúčinné, ako to aj dokázala bakteriologická predchádzajúca štúdia. Na Vašej stránke je ťažko zistiť koncentráciu Mesosilver a skromné množstvo 250 ml za vysokú cenu. Je to len v popisnom texte. Sám som to striebro, niekoľko fľaštičiek vyskúšal, no nezaznamenal som žiadny účinok a viem tiež o ľuďoch, čo sa z rovnakých dôvodov vrátili späť k iontovému striebru. Naviac tieto stránky sa nemajú využívať na firemnú reklamu produktov. Nie je vylúčené, že váš príspevok môže administrátor aj vymazať.

Bolesti kĺbov a KS

Ahoj Vici, mal som jeden prípad, kde KS úspešne zabralo, myslím, že viac prípadov som ohľadov bolestí kĺbov ani nemal: •Jedna pani z Martina mala veľké bolesti kĺbov, že nemohla ani chodiť do obchodu. Sama sa rozhodla pre KS 15 ppm, ktoré som jej posielal a rýchlo sa jej začala dostavovať úľava, a neustále mi mailom radostne hlásila, ako sa jej stav zlepšoval. Nakoniec mohla už chodiť aj na prechádzky a potom na výlety. Celkove využívala asi 14 fliaš a smutne mi nakoniec oznámila, že už to viac nepotrebuje, lebo je už zdravá. Keď som sa jej opýtal na koniec, čo jej vlastne diagnostikovali lekári, keďže som bol sám prekvapený, že to tak zabralo, povedala že: „To je asi reuma, s tým sa nedá nič robiť, môžeme to len udržiavať, aby sa to nezhoršovalo.“ Na záver by som asi ešte poznamenal toľko, že problémy, ktoré popisuješ sú následkom presprílišnej konzumácie mäsa a živočíšnych bielkovín a málo zeleniny. Keď sme mladí berieme to na ľahkú váhu, a nevieme na čo si zarábame. A častokrát ani neskôr sa od lekárov nedozvieme príčinu. Takže dôležitá je tiež postupná úprava stravy založenej na celozrnných obilovinách, strukovínách a zelenine k tomu trošku za studena lisovaných olejov, orieškov a semien. A sasmostatne trochu ovocia.
Obrázok používateľa Vici

Viktor

Vďaka za odpoveď, aj keď som vlastne v rovnakej neistote ako predtým, lebo reumu iste nemám. V stravovaní to tiež nebude, aj keď nie som diétový fanatik, mám dosť vyrovnanú stravu a žiadnu nadváhu. + k tomu denne vypijem minimálne liter kefíru, ktorý si sám robím. Možno sú to dnové problémy, netuším - možno zareaguje niekto ďalší z podobnými problémami ako ja. Ak to nezaberie aspoň trochu do 2 mesiacov, zrejme rezignujem aj na KS ... Zdraví - Vici.

Mliečne výrobky

Vici, všetci si myslíme, že sa zdravo stravujeme. Liter kefíru denne je veľa. Mliečne výrobky sú tiež živočíšne bielkoviny a podľa Colina Campbella v jeho knihe "Čínska Studie" tie najškodlivejšie. A čo tá pani mala za problémy vie pán boh, lekári povedali "že asi je to reuma". Jednoznačne dna a kĺbové problémy, ako aj osteoporóza je premiera živočíšnych bielkovín, a mliečne sú tie najškodlivejšie. To sú posledné seriózne výskumy, ktoré zatiaľ skostnatená medicína neakceptuje, ani sa o to nezaujíma, šlape si len v starých pohodlných koľajách a je spokojná so svojimi farmaceutickými, chemickými liekmi. Ostatné potláča. Zdraví Viktor
Obrázok používateľa Vici

Viktor

Moje meno je síce tiež Viktor, ale moja prezývka bola odjakživa hento hore, tak ju používam všade. Idem k veci. Mám dojem, že sa v problematike vyznáš a poradíš. Ja o existencii KS viem tri týždne a užívam ho tak dva. Poradil mi ho sused na chalupe, on si tým vraj vyriešil bolesti v krížoch. Musel som mu veriť, lebo bol až neuveriteľne pohyblivý na streche svojho domu, ktorú opravoval. (má 75 rokov)Môj problém je v tom, že aj keď som mal vždy veľmi dobrú kondičku, športoval som všetko možné, aj závodne, na druhej strane som mal problémy s kĺbmi. Rameno, lakeť, kĺby prstov a dokonca z nenápadnej bolesti dole pri chrbtici sa vyklula coxatróza s nevyhnutnosťou výmeny bedrového kĺbu. V minulosti - budem hovoriť len o jednom - napr. hánkový kĺb na ruke, po malom úraze mi pravidelne opúchal a samozrejme bolel. Rongen nezistil nič. Neviem, či existuje prostriedok, ktorý by som nevyskúšal, injekcie, ožarovanie na Heydukovej, všetky možné druhy gélov a mastí, biolampu.(Kvôli tomu som ju aj kúpil)Teraz som nútený - dúfam že krátkodobo, používať barlu a kĺb opäť slušne opúcha a bolí. No a vlastne preto som sa rozhodol vyskúšať KS - možno pomôže a ak aj nie, neskrachujem, aj keď cena nie je nízka. V predchádzajúcich debatách som však nepostrehol niekoho s podobnými problémami a preto sa ťa pýtam, sú aj pri týchto problémoch dáke pozitívne účinky KS ? Síce susedovi to vraj pomohlo, ale už som dosť nedôverčivý - mohol to byť aj vhodne užitý acylpirín. Ako dlho treba čakať na účinok ? Môže potlačiť bolesti, ktoré vyžarujú z bedrového kĺbu do nohy? Ďakujem za odpoveď. Vici

voda

Ahoj Viktor, ďakujem za odpoveď. Podľa môjho miniprieskumu dest. prístroje na vodu sú drahšie než sám generátor KS, tebou uvádzaný typ sa na inte vôbec nedá nájsť. Okrem toho človek by potreboval nejaké meracie prístroje a neoddá sa budovať laboratórium pre súkromnú výrobu KS. Tade cesta nevedie. Ak som dobre porozumel, čistota vody je dôležitá pre udržateľnosť koloidu. Ak by sa vyrábalo KS "z ruky do huby", povedzme so spotrebou do 14 dní, ako by vyzerala situácia? Dá sa definovať nejaká závislosť medzi užitkovosťou a trvanlivosťou KS v závislosti od kvality dest. vody? A čo tak kúpiť technickú destilovanú vodu a celkom primitívne ju doma ešte raz predestilovať?

RE: destilovaná voda

Ahoj Rudo, prepáč, že som Ti pozabudol odpovedať. Iste, destilačné prístroje sú drahšie ako generátor KS. Napr. LIVEON H2O, ktorý je dostať v Čechách, stojí takmer 7000,- Kč. Obdobný prístroj, Aqua 5, ktorý sa predáva aj na Slovensku je trochu drahší. Nedá sa definovať závislosť medzi kvalitou destilovanej vody a trvanlivosťou KS. Tu ide o to, že pri nekvalitnej destilovanej vode vyrábame hneď nekvalitné KS, kde sa striebro zlučuje s minerálmi vo vode na soli striebra. Kúpiť technickú destilovanú vodu a si ju destilovať je iste možné, ale ak by si mal destilačný prístroj, tak už môžeš použiť vodu rovno z vodovodu.

RE: destilovaná voda

Ahoj Rudo, no je to paradox, že rôzne lieky ti v lekárni predajú, ale destilovanú vodu len na predpis, to aby si ľudia asi nemohli sami robiť KS. Ja si vyrábam vodu vlastným starším vzduchom chladeným destilačným prístrojom ECOWATER, podobným ako sa teraz predáva LIVEON H2O. Destilujem vodu 2 krát, pretože po prvej destilácii má vodivosť 2 až 3 μS (mikro Siemens) a po ďalšej 0,9 μS. Predpísaná je s vodivosťou menšou ako 1 μS.

voda

Všetko som si prečítal, dokonca som si zakúpeným koloidom úspešne vyliečil chronický zápal semeníkov. Zdá sa, že najlepšie je zakúpiť výrobný generátor (a tvrdím že n ajvýhodnejšie rovno z Nemecka), hlavný problém však je, čuduj sa svete - VODA. Podľa rôznych znalcov musí byť kvality "lekárenská pre injekcie", ktorá je ovšem nezohnateľná - v lekárňach je na recept. Iné destilované vody vraj koloid znehodnocujú až k nepotrebe. Takže raďte, kto sa vyzná - ako s vodou pre výrobu koloidného striebra?

2 mesacna kura

Tak, mam za sebou 2 mesacnu kuru uzivania koloidneho striebra. Podelim sa o vysledky. Celkovo nebadam absolutne ziaden rozdiel. Urcite niesom zdravy typ cloveka. :-) Mam chronicke zdravotne problemy, unavovy syndrom, rozne zapaly, kopu problemov, zvonenie v usiach (aspon toto keby mi zmizlo :-))...Pocas uzivania som zaznamenal len jedine zlepsenie a to hned v prvom tyzdni, ked sa mi vycistil krk a citelne sa mi zlepsil chronicky zapal na lavej strane hrdla, ktory mi sposoboval cyklicke choroby. Po cca 2 tyzdnoch toto zlepsovanie v hrdle prestalo a ustalilo sa to asi tak odhadol by som to na 60-70% mi ten zapal vymizol, no mierne ho tam este stale mam. Po tychto 2 tyzdnoch som nezaznamenal ziadne zlepsenie. Paradoxne, to jedine zlepsenie nastalo ked som bral takzvane nie moc kvalitne 10ppm Ag100 v uplne malych davkach (2x5ml denne). Postupne som davky zvysoval, az sa vysplhali na 2x20ml 40ppm. Posledne dva tyzdne som presiel na 2x15ml 20ppm, az som ho postupne dobral. Je mozne, ze sa mi stav o nieco zlepsil a takisto je mozne, ze mi to v tele preliecilo nejake skryte loziska, ktore by sa mozno prejavili neskor. Celkovo vsak necitim, ze by som bol nejak zdravsi, ani vitalnejsi, proste okrem toho cistejsieho krku ziadna zmena, cize vsetky zdravotne problemy ostali take, ako boli. Ak mi problemy sposobuje aj kandidoza, tak tieto davky striebra nestacili ani na znicenie kandidy, nedrzal som protikvasinkovu dietu, no pocas kury som zaradil vela cesnaku, cibule, bryndze, oregana, kyslej kapusty a minimum sladkosti a bielych jedov. Pocas kury som dva krat ochorel, zapal v hrdle s nadchou, takze celkovo v tomto smere este zhorsenie. To asi nieje chyba KS, ale samotne KS tomu nedokazalo zabranit. Celkovo si myslim, ze KS je dobre vyskusat, na kazdeho to moze zabrat rozne, no myslim, ze je to len taka slaba barlicka pri rieseni odstranenia nejakeho parazita, alebo disbakteriozy. Z mojich skusenosti nejde o nejak velmi ucinnu vec, podstatnejsie mi pripada zmena zivotneho stylu, stravy, spravne dychat, zbavit sa negativnych pocitov...s vynimkou zapalov v hrdle, krku a ustnej dutine, pocas tych dvoch prechladnuti som citil, ze vzdy po vykloktani KS sa to zlepsilo a je mozne ze tie choroby ustupili vdaka KS rychlejsie. Takze na krcne ochorenia je KS najucinnejsie. Inak, bral som to sposobom, najprv 3 minuty prevalovat v ustach, potom prehltnut a zapit vodou. 2x denne, rano nalacno, vecer pred spanim. KS som bral: 2x Ag100 10ppm 300ml, potom 500ml 20ppm , potom 500ml 40ppm, a nakoniec 300ml 20 ppm. Takisto je mozne, ze som mal smolu a uvedene striebra neboli kvalitne vyrobene. To sa casto stava, ze niekto nevie nastroj pouzivat, a potom ma slabe vysledky a zvali to na ten nastroj (napriklad pri sirnej patlanine, vela ludi pouzije skazeny olej, a potom nadava, ze ta Budwig pise nezmysly :-)). Je mozne, ze v buducnosti este vyskusam kuru na KS, od inych vyrobcov. Ale osobne sa pripravujem na kuru MMS, co si myslim je ucinnejsia zalezitost.

Dosiahnuté výsledky

Koloidné striebro sme začali užívať v marci tohoto roku. Našim primárnym problémom bol helicobacter pylori a zlatý stafylococ, ktoré sa nás držali napriek opakovanej ATB liečbe. A vďaka nej nám pribudli ešte problémy s candidou, napriek tomu, že sme užívali probiotika. V marci sme začali užívať koloidné striebro 4 krát denne 2 PL.Takto sme ho užívali až do júna. Avšak všetky tie nepríjemné príznaky - bolesti žalúdka, pálenie záhy, nadúvanie, škriabanie v hrdle, sme už niekedy v máji vôbec nepociťovali. Zmizli mi aj škvrny na tvári, ktoré som mala okolo pery. Tie som mala niekoľko rokov s malými prestávkami. A celkove sa mi pleť vyčistila. Až teraz v septembri boli traja členovia našej rodiny na kontrolne vyšetrenia, ktoré boli na obidve patogény negatívne. Prvý krát po 7 rokoch. Ja som sa navyše zbavila baktérie Streptococcus agalactiae v pohlavných orgánoch, kde som si robila výplachy. Koloidné striebro sme si objednávali http://prirodnamedicina.eu.sk/index.php/prirodneprodukty/46-koloidnestriebro. Vtedy ešte nemali stránku, dostali sme sa k nemu cestou "podaj ďalej". Zostal nám však ešte jeden nevyriešený problém, a tým sú chlamídie pneumoniae, ktoré nás stále trápia. Na ten sa odporúča dlhodobé užívanie KS. My sme jeho užívanie v lete prerušili. Máte s tým niekto osobnú skúsenosť?

ekzém

Ahoj, cital som si tu komentare o koloidnom striebre. Chcem sa spytat ci tu niekto nema skusenost ci KS pomaha aj na ekzemy. Mam atopicky ekzem od cca 2 rokov a nedari sa mi ho liecit. Vie mi niekto poradit? je tu vela komentarov k inym veciam ale k atopickemu ekzemu nic. Dakujem za pomoc

RE:ekzém

Ahoj bobi, neskoro, ale predsa. Odpovedám preto, že som mal až teraz sám skúsenosť s nepríjemným ekzémom. Bol som veľmi prekvapený, ako naň koloidné striebro rýchlo zaberalo. Ekzém som postrekoval koloidným striebrom, potom ešte rozotieral a vtieral do pokožky a za jeden až dva dni bolo neuveriteľné zlepšenie. KS samozrejme zároveň užívam aj vnútorne. Zistil som tiež, že na môj ekzém negatívne vplývajú sladkosti, vrátane medu, čomu sa je treba asi vyhýbať. Pri atopickom ekzéme sa hovorí aj o vylúčení mliečnych výrobkov. Zaujímavé rady na atopický ekzém sú na http://www.nanicmama.sk/zdravie/atopicky-ekzem v príspevku od anjel. Určite by nebolo od veci vyskúšať aj ryžovú kúru, ktorá dobre detoxikuje organizmus. Ponúka sa však aj zaujímavá citrónová kura a dôkladná breussova šťavová kúra.

Dobré koloidné striebro,

to je ťažko povedať. Keď si prejdete celú diskusiu ku KS, bolo tam viacero ponúk, treba si vybrať. Nejaká objektívna inštitúcia, ktorá by v tomto poradila neexistuje. Ja som u dcéry vyliečil problémy s hrdlom, streptokoky a stafylokoky, vrátane zlatého stafylokoka za 3 týždne, pri tom dvoje antibiotiká nezabrali. Taktiež u známeho, ktorý chová kozy a od ktorého beriem kozie mlieko a syr som s KS vyliečil nepríjemnú očnú infekciu za pár dní, kde tiež dlhodobá liečba s rôznymi ATB bola bezvýsledná. Môžeme sa o tom porozprávať, ak mi zavoláte na 0903 706674.

Argýria a RTG

Neviem, či by mali RTG, rádioterapia a pod nejaký vplyv na argýriu, pre vznik ktorej sú potrebné gramy striebra a nie mikro, či miligramy. Ale ak máš obavu, jednoducho pár hodín pred RTG, či rádioterapiou KS neužívaj. Po nej môžeš hneď a ani tento sporadický režim by v žiadnom prípade nemal liečbu s KS podstatne narušiť! Tu sa stále straší niečim čo je úplne hypotetické, v praxi sa neudialo, ako zlomiť si nohu na mesiaci a berieme to vážne.

prosba

dobry vecer, chcem sa Vas spytat resp. velmi pekne poprosit kde by som si mohla kupit koloidne striebro vyrobene svedomitym vyrobcom. Potrebujem to na oci a potom na liecbu chronickeho zapalu hrdla (u mna, aj sestry, ktorej diagnostikovali streptokoka). Robila som aj detoxikaciu olejom, tzv. mlganie/premielanie oleja v ustach, co bolo ucinne ale dost zdlhave (rocna liecba). dakujem velmi pekne

KS a argýria - nezmysel

podľa mojich informácií nebol vo svete zaznamenaný jediný prípad výskytu argýrie pri užívaní koloidného striebra, i keď by si to mnohí priali. Bol to len prípad dlhoročného užívania veľmi vysokej koncentrácie proteínového striebra jedného človeka v Amerike. Tiež sa hovorí, že touto estetickou, i keď neškodnou vadou trpeli šľachtici, ktorí konzervovali mäso zasýpaním práškovým striebrom a mali ho aj na stole, podobne ako soľ v soľničke. Preto sa traduje, že mali modrú krv. Všetko ostatné sú len dezinformácie a strašenie v rámci boja s konkurenciou. Zrejme ani RTG, ani rádioterapia pri normálnych dávkach KS by nemali mať žiadny vplyv. Od lekárov to môže byť podobné varovanie, ako jedna lekárka zakazovala jesť jednej pacientke pšeno pri celiakii, pretože vraj pochádza zo pšenice. Naviac poznám prípady dlhodobého užívanie vyšších koncentrácií KS bez akýchkoľvek negatívnych vedľajších účinkov, jedine pozitívnych.

Vďaka za odpoveď. Čítala

Vďaka za odpoveď. Čítala som to na tejto stránke http://www.zzz.sk/?diskusia=13381 tretí príspevok zdola

Koloidné striebro a RTG

Dobrý deň, čítala som, že KS by sa nemalo používať počas RTG, rádioterapii a iných podobných vyšetreniach. Vraj hrozí argýria. Vedeli by ste mi prosím povedať, či je to naozaj pravda, prípadne aký odstup by mal byť od RTG a užitia KS? Vďaka!

Generátor na výrobu koloidného striebra GKS904/S

Generátorom GKS904/S si môžete vyrábať koloidné striebro akejkoľvek koncentrácie (ppm). Záleží na objeme nádoby a čase zapnutia prístroja. Tento prístroj je vybavený led diodami pomocou ktorých indikuje čas výroby koloidného striebra. Každých 5 minút dá zvukový signál obsluhe - je potrebné premiešať vodu v nádobe. Ja som si ho kúpil a som s ním veľmi spokojný. A navyše nebol tak drahý ako generátory od iných výrobcov. Objavil som ho na stránke www.emis.sk. Vrele odporúčam všetkým, ktorí si chcú vyrábať koloidné striebro sami doma.

pristroj na vyrobu KS od firmy ZAPPER technolgy CR

Chcem sa spytat na skusenosti s pouzivanim pristroja, ktory som si kupil u firmy zapper v CR. Tvrdia ze tento pristroj vyraba 20 ppm KS v najlepsej kvalite. V clanku a prispevkoch tu vyssie som sa docital, ze existuju viacmenej tri "druhy" pristrojovna vyrobu KS s roznou kvalitou, pricom bolo ako najlepsie oznacene "Koloidne striebro s prevahou castic" na stranke vyrobcu www.zappertechnology.cz som sa nic o takejto klasifikacii nedozvedel. Vie prosim niekto ake vlastne striebro tento pristroj vyraba? Dakujem.