Skip to Content

Nová verzia ryžovej diéty

Vážení čitatelia, dovoľujem si Vás upozorniť na to, že dnes bola zverejnená nová upravená verzia ryžovej diéty od pána F. Žilineka. Obnovený bol samotný článok ako aj pripojený wordowský dokument. Keďže ide o najčítanejší článok, prikladám toto upozornenie.

Komentáre

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Palo, to je obdivuhodná obetavosť,

no pri liečbe vážnych chorôb hladovkou, a jej podobnými kúrami, nejde len o fyzickú záležitosť, strávenie chorých a patologických buniek a očistu organizmu. To je len polovica pravdy. Tá druhá polovica spočíva vo viere a vôli a v odhodlaní človeka samotného bojovať. Toto liečenie je liečenie tela a duše a jedno bez druhého je neúčinné. Preto sa toto liečenie nedá naordinovať. K nemu sa človek musí rozhodnúť celkom spontánne sám po zrelej úvahe, pri ktorej potrebuje poznať plnú pravdu o svojom zdravotnom stave, aby mohol viesť svoj boj. Po úspešnom absolvovaní niektorej kúry sa potom treba mnoho rokov, ak nie doživotne stravovať disciplinovane, zdravo a vyvážene vegetariánsky, ako to robia napr. na onkologickej klinike v Arlesheime neďaleko Bazileja vo Švajčiarsku. Majú svoju knihu receptov, podľa ktorej varia pacientom a ktorá im je v ďalšom nápomocná. Najťažšie je pochopiť, že si človek sám vytvoril svoju chorobu svojim predchádzajúcim nesprávnym životom. Chorobou organizmus signalizuje potrebu zbaviť sa prebytočného a nastoliť znovu rovnováhu. Preto mu treba načúvať a držať prísnu životosprávu, ktorá zároveň slúži na odstránenie príčin, ktoré ku chorobe viedli a tiež posilňovať imunitu. Rakovina je agresívna a neúprosná choroba, my musíme byť lepší a o krok vpredu. Pri tom podpora lekára a rodiny a pomoc dobrého liečiteľa je dosť dôležitá. Nápomocné knihy: Vladimíra Strnadelová a Jan Zerzán; Radost z jídla, ANAG, Olomouc 2005 Rudolf Breuss; Rakovina, leukémie, IV. vyd., ERIKA, Praha 2001

palo

Dobry den, chcem poziadat o radu. Mam kamosa pribl. 50-rocneho. Pred dvoma rokmi mu diagnostikovali nádor na hrubom creve. Malu cast z creva mu aj vyrezali. Jeho stav vsak nie je velmi povzbudivy. Mal cca 110 kg a po roku aj pol 75. (Nebol obezny - je to vysoky chlap.) Do toho prisli iste komplikacie so zlcnikom a mozno aj dalsie. Nie som v jeho zdravotnom stave velmi zorientovany, ale podla mna svoj podiel na nom ma aj zla zivotosprava (fajci, pije dost kavy, v minulosti jedaval vela masa, ale alkohol vobec nepil) a dozaista aj jeho psychika: nedavno mu zomrela manzelka (rakovina) a on zostal sam s osemrocnou dcerkou. Raz za tri tyzdne chodi na chemoterapiu. Chcel by som kamosa naviest na ryzovu kuru. Neviem sice, ci je najvhodnejsia vzhladom k nasadenej liecbe. Poradte, prosim. Rád by som ho povzbudil a celu kuru by som s nim absolvoval, aj by som mu to pripravil. Diky za odpoved Palo

24.2.2007 prvá štvrť mesiaca

Takže sám by som sa pustil do kúry v tomto termíne. Ďakujem za dobrý podnet.

Ja tiež.Idem to skúsiť

Ja tiež.Idem to skúsiť prvýkrát.Dúfam,že sa priebežne budeme podporovať.Želám všetkým veľa zdaru.

Silvi, ideme to skúsiť už dvaja

a kvôli podpore počas ryžovej kúry v nastávajúcom pôstnom období bol vytvorený k tomu, pre prípadných záujemcov, blogový príspevok, kde si môžeme vymieňať skúsenosti, radiť si a tým sa podporovať. Takto sa tiež odbremení táto hlavná stránka, kde môžu zostať len všeobecné a teoretické otázky týkajúce sa ryžovej kúry. Dúfam, že to bude užitočné a plodné.

Správny začiatok RK.

Myslím, že na tom pocitovo dosť záleží. Skutočne najlepší termín pre nás toho roku je 24.2. Aj to že je sobota a v kľude sa človek môže začiatku kúry venovať. Končíme potom 31. marca a do Veľkonočného pondelka zostáva ešte týždeň, aby človek mohol urobiť plynulý prechod na veľkonočné hodovanie.

RK nová verzia

Ďakujeme za spojazdnenie RK. Len pre úplnosť, a opravu môjho nesprávneho predošlého údaja, škaredá streda je už 21. februára, kedy začína pôstne obdobie do Veľkej noci, 9. apríla 2007. V podstate je to ale celý marec. Ja by som uvítal nejakú formu kontaktu a vzájomnej podpory. Ryžová kúra vyžaduje od človeka plné nasadenie a opatrnosť počas celej kúry, aby v nejakej slabej chvíli nepodľahol malomyseľnosti a pokušeniu. Je to dobrá prevencia proti chrípke a nachladnutiu a slúži na očistu organizmu a zvýšenie odolnosti, na čo vlastne pôstne obdobia boli zamerané.

Nemalo by sa začať s RK

Nemalo by sa začať s RK až 24.2.,keď bude mesiac v prvej štvrti????Alebo na 2-3 dňoch nezáleží?

RK nová verzia,

včera som chcel urobiť malú úpravu v ryžovej kúre, konkrétne v pohánke, niečo som pri tom pobabral a celé to spadlo. Informoval som administrátora mailom, takže dúfam, že to bude skoro v poriadku. Teším sa na ryžovú kúru, ktorú by som chcel opäť absolvovať od škaredej stredy v pôstnom období, t.j. od 21.marca 2007. Či už stará alebo obnovená verzia RK je v podstate vždy rovnaká, líši sa len ošetrením problémov a nejasností, ktoré môžu vyvstať pri jej praktikovaní a určitými doplňujúcimi radami.

Ryzova kura je znova online

Menšia chyba v databáze ako následok preťaženia sql servera. Nič vážne - už by to malo fungovať, len sa musím na to pozrieť podrobnejšie v kóde. Ďakujem pánu Žilinekovi za aktualizáciu článku. Mimochodom, ak budete v marci držať tú diétu, mohli by sme ju držať spolu a cez web si vymieňať a porovnávať skúsenosti a vzájomne sa podporovať, napríklad formou blogu.

Vyskúšala som už dávno

Vyskúšala som už dávno ryžovú dietu a chcela by som vidiet jej obnovenu verziu lebo ta predchadzajuca mi velmi pomohla

Vyskúšala som už dávno

Vyskúšala som už dávno ryžovú dietu a chcela by som vidiet jej obnovenu verziu lebo ta predchadzajuca mi velmi pomohla