Skip to Content

Zaměstnanci Monsanta nejí geneticky modifikované potraviny

Společnost Monsanto, která nejvíce profituje z geneticky modifikovaných potravin, zakázala geneticky modifikované potraviny ve svých vlastních jídelnách.
Již v roce 1999 skupina Friends of Earth odhalila, že společnost odmítá servírovat vlastním zaměstnancům stejné geneticky modifikované potraviny, které neustále vnucuje chudým zemím se slibem, že jim pomůže zachránit populaci před hladověním. Ačkoliv to nebylo nikdy prokázáno, tak Monsanto neustále tvrdí, že geneticky modifikované potraviny jsou neškodné – tak proč je neservíruje ve své vlastní kanceláři?
Monsanto se rozhodlo, že svým zaměstnancům nebude servírovat geneticky modifikované potraviny, ale co zbytek lidí, který nemá tuto možnost? Přes 90% všech zpracovaných potravin v USA (jako např. cereálie, kuřecí nugety) je kontaminovaných GMO.
Genetické inženýrství, korporátní kontrola toho, co lidé jí a celkové spoléhání se na pesticidy a herbicidy není řešením. Takže co? Ekologické zemědělství! Je to bezpečné. Pomozte podpořit zemědělství budoucnosti.
Z internetových zdrojov

 

Komentáre

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Čo sleduje Monsanto?

Neuveriteľný francázsky dokumentárny film "Svet podľa spoločnosti Monsanto" v trvaní 1hod. 50" o nebezpečných praktikách nadnárodnej spoločnosti Monsanto odvysielala STV2 v nedeľu 29.4.2012.
Je to znepokojivý dokument o praktikách nadnárodnej spoločnosti Monsanto a jej aktuálnych krokoch na poli biotechnológie a kontroly potravín. Už od jej založenia v roku 1901 sa rozvoj a bohatstvo spoločnosti Monsanto spájajú s výrobou a predajom mnohých chemických produktov, ktoré boli neskôr zakázané. V každom z týchto prípadov sa neskôr ukázalo, že spoločnosť klamala, zatajovala dôležité skutočnosti, alebo si jednoducho zaplatila štúdie, ktoré mali dokázať neškodnosť a zdravotnú nezávadnosť jej produktov. Na základe viacerých súdnych rozhodnutí musela spoločnosť platiť nemalé sumy, nijako to však nezastavilo jej víťazné ťaženie celým svetom. Dnes je spoločnosť Monsanto svetovým lídrom v produkcii geneticky modifikovaných potravín a s nimi spojeného herbicídu Roundup...
Kto si chce urobiť akú, takú predstavu o tejto firme môže si pozriať krátky, výpovedný dokument z vystúpenia jedného europoslanca v Europarlamente na:

http://www.ulozto.sk/live/xc8xVUP/nwo-genocida-lidstva-fy-monsanto-a-kejvavy-brusel-avi

Korupcia Monsanta odhalená: EÚ zablokovala francúzsky zákaz GMO

 

Friday, 25 May 2012

Hneď po tom ako Francúzsko vyhlásilo zákaz pre pestovanie geneticky modifikovanej (GMO) kukurice od firmy Monsanto na svojom území z environmentálnych a zdravotných dôvodov, do procesu zasiahla Európska únia a tento zákaz napriek vôli Francúzov zrušila. Nie je to však žiadnym prekvapením, nakoľko súčasným veľvyslancom USA vo Francúzsku je obchodný partner Georga W. Busha, ktorý už v roku 2007 vyhlásil že národy, ktoré nebudú akceptovať genetické osivá od firmy Monsanto, budú tvrdo penalizované. Dokonca veľvyslanec zašiel až tak ďaleko, že vyhlásil, že takýmto národom by sa malo vyhrážať obchodnými vojnami vojenského štýlu.
Áno, túto sa jasne ukazuje, že pri bezprecedentnom zabezpečovaní dominancie firmy Monsanta vo Francúzsku, USA a zopár ďalších krajín, ktoré permanentne pretláčajú agendu Monsanta, zachádzajú až tak ďaleko, že sa vyhrážajú iným suverénnym národom odmietajúcim ich agendu obchodnými vojnami vojenského štýlu. Monsanto má totiž silné konekcie na politické špičky, ako dokazujú nedávno publikované dokumenty Wikileaks.
Jedným z najlepšie vypovedajúcich tvrdení je výrok Craiga Stapletona, v ktorom hovorí: „Náš parížsky tím navrhuje vytvorenie zoznamu cieľov odporujúcich našej agende a tých, ktorí robia v EÚ problémy, zvlášť tých najviac vyskakujúcich. Tento list by sa mal udržiavať dlhodobo, keďže v tejto oblasti nie je možné očakávať skoré víťazstvo. Na nich bude potom útočené, aby si uvedomili, že podobné snahy o potláčanie GMO budú mať pre EÚ vážne dôsledky. To by malo pomôcť našim záujmom a zároveň posilniť pro-GMO hlasy v rámci Európskej Únie.
A toto ani zďaleka nie je tá najšokujúcejšia časť! Dokumenty Wikileaks ďalej pokračujú s odhalením, že samotní diplomati USA priamo pracujú pre firmu Monsanto, zabezpečujúc pre ňu jej záujmy naprieč celým svetom. Je preto divné, že EÚ klepla Francúzsku po prstoch, keď sa pokúsilo zabezpečiť zdravie pre svojich občanov?
Pri skúmaní dôvodov prečo Európska Únia zasiahla a zablokovala francúzsku vnútornú legislatívu sa celá vec stáva ešte zrejmejšia. Európska agentúra pre bezpečnosť potravín odmietla francúzsky zásah na základe tvrdenia, „že neexistuje žiadny vedecký dôkaz“ ktorý by potvrdzoval riziká pre ľudské zdravie, zvieratá alebo životné prostredie. Samozrejme, existuje celá rada presvedčivých dôkazov usvedčujúcich to, že genetické výtvory Monsanta ohrozujú nielen ľudské zdravie ale aj planétu ako celok. Dokonca aj EPA (americká agentúra pre ochranu životného prostredia) varovala pred tým, že geneticky modifikované plodiny od Monsanta vedú k zmutovanému a odolnému hmyzu, čo si následne vyžaduje zvýšené dávky postrekov pesticídmi.
Spotrebitelia sa prebúdzajú a spoznávajú skutočnú agendu firmy Monsanto a nebezpečenstvá spojené s jej modifikovanými výtvormi. Vyše 45 000  komentárov bolo odoslaných na webovú stránku USDA (americké ministerstvo poľnohospodárstva) vyjadrujúc obavy a nesúhlas s novými odrodami geneticky modifikovaných plodín Monsanta. Oproti tomu len 23 komentárov bolo od zástancov GMO. Monsanto prešlo od kedysi skrytej do dnes už úplne otvorenej korupcie. To len potvrdzuje ako hlboko je táto firma zakorenená vo vláde USA. Je snáď len náhoda, že jeden z hlavných predstaviteľov FDA (amerického úradu pre potraviny a lieky) bol v minulosti popredným zamestnancom Monsanta?
 
Zdroj: Blatant Corruption Exposed as EU Blocks France’s Ban on Monsanto’s GMO Maize